پنجشنبه 3 خرداد 1403 | Thursday 23 May 2024

دادستان مرکز استان مرکزی با تاکید بر اینکه حمایت از چرخه تولید و رفع موانع واحدهای تولیدی با ورود به موقع دستگاه قضا، محوری‌ترین راهبرد در تحقق شعار امسال است، گفت: دستگاه قضا چنانچه مانعی را در حوزه تولید مشاهده کند به موقع ورود می کند و اجازه نخواهد داد که اشتغال و تولید با چالش مواجه شود.

حجت‌الله درودگر در گفت‌وگو با ایسنا، در خصوص سیاست‌های دستگاه قضائی برای تحقق شعار سال اظهار کرد: سیاست دستگاه قضا در این حوزه مبتنی بر فراهم کردن بستر لازم در حوزه رونق اقتصاد و جهش تولید برای مشارکت مردم است.

وی گفت: دستگاه قضا در راستای تحقق حمایت از تولید، تا جایی که امکان داشته باشد از تعطیلی واحدهای تولیدی و کارخانجات، توقیف مواد اولیه، ماشین آلات و تجهیزات جلوگیری خواهد کرد و حتی المقدور از احضار مدیران صنایع و تولیدکنندگان به دستگاه قضا خودداری کرده و اجازه نخواهد داد چالشی در جوامع کارگری بوجود آید.

وی در خصوص جلسه مشترک ستاد اقتصاد مقاومتی دادگستری کل استان مرکزی و شهرستان ساوه که روز گذشته در دفتر اتاق بازرگانی و انجمن مدیران صنایع مستقر در شهر صنعتی کاوه تشکیل شد، نیز گفت: تولیدکنندگان و صنعتگران، سرداران جنگ اقتصادی هستند و با به حرکت درآوردن چرخ‌های تولید ضمن تامین نیاز کشور به انواع کالاها، در میدان مبارزه با جنگ اقتصادی دشمن مجاهدت می‌کنند.

درودگر به راه‌اندازی شورای حل اختلاف ویژه صنایع ساوه در سال‌های گذشته اشاره کرد و گفت: فعالیت این شورا در شهر صنعتی کاوه موجب شده است که افزون بر ۷۰ درصد پرونده‌ها ختم به مصالحه ختم شود و علاوه بر آن رسیدگی و صدور حکم با دقت و سرعت بیشتر و بدون مراجعه به دستگاه قضا انجام می‌شود.

دبیر ستاد اقتصاد مقاومتی دادگستری کل استان مرکزی در ادامه گفت: برخی مشکلات صنایع این شهرستان در حوزه مالیاتی، تامین اجتماعی و تامین انرژی، در حوزه اختیارات مسئولان شهرستانی بود که دستورات لازم برای برطرف شدن آنها صادر شد و برخی مشکلات نیز باید در ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان مطرح شده و مورد بررسی قرار گیرد که مقرر شد تمهیدات لازم در سطح استان برای برطرف شدن آنها اندیشیده شود.

وی با اشاره به اینکه بخشی از مشکلات حوزه تولید این شهرستان باید در سطح کلان مطرح و با اصلاح قوانین و مقررات برطرف شود، گفت: در این خصوص نیز مکاتباتی به منظور اصلاح و بازنگری در برخی قوانین و مقررات و تسهیل در آنها صورت خواهد گرفت که پس از طی تشریفات اداری و گردش کار پیگیری‌های لازم انجام می‌شود.

معاون استاندار و فرماندار ساوه نیز با اشاره به اینکه رونق تولید عامل مهمی در برطرف کردن مشکلات اقتصادی است، به ایسنا گفت: حمایت از تولید، کارآفرینان و صنعتگران موجب جهش در تولید خواهد شد تا بتوان علاوه بر حل مشکلات اقتصادی، اقتدار کشور را در عرصه های بین المللی حفظ کرد.

مهدی الیاسی با تاکید بر اینکه شهرستان ساوه قطب اقتصاد غیرنفتی است، افزود: شهرستان ساوه علاوه بر به صفر رساندن نرخ بیکاری در سطح شهرستان، با جذب نیروی کار در بزرگترین شهر صنعتی کشور موجب کاهش نرخ بیکاری شهرها و استان‌های همجوار شده است.

وی بیان کرد: رونق تولید علاوه بر آثار و برکاتی که در حوزه اقتصادی دارد، موجب برقراری امنیت خواهد شد و امنیت پایدار این شهرستان متاثر از صنعت و تولید است چرا که بخش اعظمی از جمعیت این شهرستان را جامعه کارگری تشکیل داده است و هرگونه ایجاد مانع در حوزه تولید موجب ایجاد تنش در این حوزه خواهد شد.

فرماندار ساوه افزود: تشکیل جلسات اقتصاد مقاومتی و کمیته حمایت قضائی از صنایع دادگستری شهرستان ساوه با حمایت دستگاه قضایی استان فرصت طرح پرونده‌های واحدهای تولیدی که در روند تولید آنها موانعی ایجاد شده را فراهم کرده و این نشست‌ها کمک شایانی به مانع زدایی در تولید خواهد کرد.

تمامی حقوق محفوظ است ، طراحی شده توسط کامپوسیس، رادیو ساوه توسط سرورهای قدرتمند محکم هاست پشتیبانی می‌شود.

Template Design:Dima Group