شنبه 26 خرداد 1403 | Saturday 15 June 2024

استاندار مرکزی گفت: نرخ بیکاری در برخی شهرستان‌های استان مرکزی به صفر رسیده است و معضل بیکاری در نقاطی از استان که سال‌ها دغدغه بیکاری داشتند، با ایجاد صنایع متعدد برطرف شد.

فرزاد مخلص الائمه شنبه ۲۹ اردیبهشت ماه ۱۴۰۳ در آیین افتتاح طرح توسعه یک واحد تولید کاغذ در شهرستان زرندیه اظهار کرد: سومین کارگروه اشتغال، سرمایه‌گذاری و توسعه استان در شهرستان زرندیه به عنوان قطب صنعت و کشاورزی تشکیل می‌شود و مشکلات پیش روی صنایع این منطقه مورد بررسی قرار می‌گیرد.

وی در ادامه گفت: استان مرکزی برای چندمین بار در پایش محیط کسب و کار در کشور براساس ارزیابی اتاق بازرگانی براساس ۷۰ مولفه، رتبه اول بهبود محیط کسب و کار را احراز کرده است.

وی تصریح کرد: هر اندازه که محیط کسب و کار مساعد باشد فضای رشد تولید فراهم خواهد شد و با تقسیم کار  در حوزه های مختلف برای حفظ رتبه استان مرکزی تلاش خواهیم کرد.

استاندار مرکزی در ادامه با بیان اینکه رتبه دوم کشور در تحقق اشتغال تعهد شده، به استان مرکزی اختصاص یافته است، افزود: حفظ سطح اشتغال، سیاست دولت در استان است و به گونه‌ای از سرمایه‌گذاری و اشتغال حمایت شده که استان مرکزی سرریز دریافت اشتغال در استان‌های مجاور را نیز به خود اختصاص داده است.

وی بیان کرد: نرخ بیکاری در برخی شهرستان‌های استان مرکزی به صفر رسیده است و معضل بیکاری در نقاطی از استان که سال‌ها دغدغه بیکاری داشتند، با ایجاد صنایع متعدد برطرف شد.

مخلص الائمه با تاکید بر اینکه هیچ زنجیره اقتصادی در کشور نیست که یک حلقه آن به استان مرکزی متصل نباشد، از صنعت کاغذ به عنوان صنعت راهبردی یاد کرد و گفت:  این صنعت در استان مرکزی فعال است و زرندیه بهترین نقطه سرمایه‌گذاری در ایران به دلیل برخورداری از بسیاری مزیت‌ها به ویژه صنعت کاغذ است.

وی بیان کرد: ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان مرکزی در سال گذشته بالغ بر ۵۵۰ مصوبه داشت که بیش از ۸۰ درصد مصوبات اجرایی شده و مابقی هم در فرآیند اجرا قرار دارد.

تمامی حقوق محفوظ است ، طراحی شده توسط کامپوسیس، رادیو ساوه توسط سرورهای قدرتمند محکم هاست پشتیبانی می‌شود.

Template Design:Dima Group