پنجشنبه 3 خرداد 1403 | Thursday 23 May 2024

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه، احمد جوانمرد رئیس این اداره و دبیر شورای فرهنگ عمومی شهرستان زرندیه از برگزاری هفته فرهنگی این شهرستان از روز دوشنبه 10 اردیبهشت تا روز یکشنبه 16 اردیبهشت ماه سال جاری خبر داد.

به گفته احمد جوانمرد رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان زرندیه طبق مصوبه شورای فرهنگ عمومی شهرستان زرندیه روز دهم اردیبهشت، سالروز شهادت 23 تن از شهدای این شهرستان در سال 1361 و در عملیات الی بیت المقدس به عنوان روز شهرستان زرندیه نامگذاری شده است که در سال گذشته برای اولین بار در این روز برنامه های متنوعی تدارک دیده شد و مورد استقبال مردم شهرستان واقع گردید.

جوانمرد در ادامه افزود: در سال جاری برای اولین بار هفته فرهنگی زرندیه از روز دهم اردیبهشت روز شهرستان زرندیه آغاز و تا پایان روز یکشنبه 16 اردیبهشت ماه ادامه خواهد داشت.

وی از برنامه ریزی دستگاههای فرهنگی شهرستان برای این هفته خبر داده و ادامه داد: بیش از یکصد برنامه فرهنگی هنری و اجتماعی برای این هفته تدارک دیده شده است که از آنجمله می توان به یادواره شهدای شهرستان، جشن بزرگ قرآنی، عطرافشانی و گلباران مزار شهداء ،تجلیل از مفاخر و بزرگان اقشار مختلف جامعه، دیدار با خانواده معظم شهداء و ایثارگران، دیدار با اصحاب فرهنگ وهنر، برگزاری یادواره خانگی شهداء، برگزار مسابقات مختلف ورزشی، تقدیر از معلمان شهرستان، تقدیر از کارگران شهرستان، تجلیل از بسیجیان شهرستان، تجلیل از حافظان و قاریان قرآن کریم، کارگاههای پیشگیری از آسیبهای اجتماعی، نامگذاری معابر و میادین به نام روز شهرستان، جشن بزرگ کودک و خانواده، برپایی نمایشگاههای کتاب، تقدیر از بانوان فعال فرهنگی، برگزاری همایش پیاده روی خانوادگی، برگزاری مجالس تعزیه خوانی، راه اندازی دسته های عزاداری بمناسبت شهادت امام جعفر صادق(ع)، همایش بادبادکها، برگزاری مسابقات نقاشی، عکاسی و انشاء با موضوع من زرند را دوست دارم، برگزاری ورزش صبحگاهی، برگزاری مسابقات کتابخوانی، برپایی ایستگاههای سلامت، برگزاری همایش دوچرخه سواری، چاپ پوستر و تقویم روز شهرستان و غیره اشاره کرد.

جوانمرد ضمن تقدیر و تشکر از همه دستگاهها و نهادهای شهرستان بویژه امامان جمعه، فرماندار، نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، سپاه و بسیج و نیروی انتظامی که در برگزاری این هفته بصورت موثر ایفای نقش می نمایند، هفته های فرهنگی را فرصتی مغتنم برای معرفی ظرفیتهای فرهنگی هنری و اجتماعی هر منطقه عنوان کرد. و افزود: شهرستان زرندیه در راستای توسعه متوازن خود در صدد است تا بخش فرهنگ را در راستای سایر بخشها علی الخصوص صنعت و کشاورزی به حرکت درآورد.

جوانمرد گویش های رایج در شهرستان زرندیه، مفاخر و علمای معاصر و باستانی، آداب و رسوم کهن و قدیمی، مناظر طبیعی و نقاط گردشگری، عشایرساکن و ... را از شاخصه های فرهنگی این نقطه از میهن اسلامی دانسته و پرداختن به این شاخصه ها در راستای حفظ و صیانت از فرهنگ بومی و فورلکوریک منطقه را از اهداف مهم مجموعه مدیرت شهرستان در برگزاری هفته فرهنگی عنوان کرد.

تمامی حقوق محفوظ است ، طراحی شده توسط کامپوسیس، رادیو ساوه توسط سرورهای قدرتمند محکم هاست پشتیبانی می‌شود.

Template Design:Dima Group