پنجشنبه 6 ارديبهشت 1403 | Thursday 25 April 2024

🔹سرپرست بیمارستان امام رضا(ع) شهرستان زرندیه از نجات جان مرد 39 ساله در این بیمارستان خبر داد که به دلیل آسیب شدیدی که بر اثر اصابت چاقو دیده بود امیدی به زنده ماندن او نبود.

🔹دکتر احسان فرهادی در گفت‌وگو با شبکه خبری ساوه و زرندیه اظهار کرد: بیمار بر اثر اصابت جسم برنده چاقو در قسمت چپ پشت قفسه سینه به این مرکز درمانی مراجعه کرده بود که احتمال آسیب به قلب و ریه بیمار وجود داشت.

🔹وی بیان کرد: بیمار با تنگی نفس، وضعیت نامناسب تنفسی و خونریزی فعال از زخم به اورژانس بیمارستان مراجعه کرده بود و در بررسی اولیه کار لوله گذاری جهت تنفس بیمار انجام و خونریزی فعال جدار قفسه سینه کنترل و پس از پایداری شرایط به بخش مراقبت های ویژه (ICU) منتقل شد.

🔹دکتر فرهادی افزود: با توجه به احتمال آسیب قلبی در اثر چاقوخوردگی بیمار وجود داشت با انجام اکو و مشاوره قلبی متاسفانه امکان پذیرش قلب در مراکز درمانی مجهزتر در تهران و قم وجود نداشت و از طرفی ناپایداری حال بیمار و ریسک پذیر بودن آن احتمال مرگ بیمار وجود داشت و تصمیم به انجام عمل جراحی در بیمارستان امام رضا (ع) زرندیه گرفته شد.

🔹وی بیان کرد: خوشبختانه با حضور دکتر سمانه انصاری جراح این بیمارستان و نیز دعوت از همسرشان دکتر مجتبی کاشی که یک پزشک جراح در تهران بودند و البته هیچ تعهدی به این مرکز نداشتند و در یک اقدام انسان دوستانه، عمل جراحی انجام و پس از عمل جراحی چهارساعته و بازکردن قفسه سینه آسیب ریه، قلبی، عروقی و شریانی ترمیم و بیمار با حال عمومی خوب و علائم حیاتی پایدار به بخش ICU منتقل شد.

🔹دکتر فرهادی با قدردانی از همکاری و وظیفه شناسی پزشک متخصص بیهوشی دکتر فراهانی که با تزریق خون و احیای بیمار نقش مهمی در بهبودی بیمار داشتند، تصریح کرد: بیمار پس از چهار روز مراقبت در بخش ICU به بخش جراحی منتقل و از علائم حیاتی پایدار و وضعیت تنفسی مطلوبی برخوردارند و خونریزی هم کاملا کنترل شده است و و روز گذشته از بیمارستان ترخیص شد.

🔹,وی تاکید کرد: این دومین عمل پیچیده در طی ۴ ماه اخیر در این بیمارستان بوده است که خوشبختانه با موفقیت انجام شده است فلذا با توجه به وجود ظرفیت علمی و عملی بالای پزشکان این مرکز خواهان رسیدگی هر چه بیشتر مسئولین وزارت بهداشت جهت تامین تجهیزات این بیمارستان و علی الخصوص دستگاه سی تی اسکن (که حدود ۶ سال در انتظار نوبت تخصیص هستیم) بوده که امیدواریم محقق شود.

تمامی حقوق محفوظ است ، طراحی شده توسط کامپوسیس، رادیو ساوه توسط سرورهای قدرتمند محکم هاست پشتیبانی می‌شود.

Template Design:Dima Group